Lokalizacja

W związku z tym, iż ciągle jesteśmy „karmieni” przez media, a także odczuwamy na własnej skórze skutki nieodpowiedzialnej polityki człowieka wobec natury, stworzyliśmy projekt naszego Osiedla Eko Rezydencji – osiedla, w którym będą mogli zamieszkać ludzie podzielający naszą ocenę z tym związaną, a mianowicie mieszkania w miejscu gdzie można się z naturą zaprzyjaźnić . W otoczeniu pięknych drzew, śpiewu ptaków, bliskości jeziora stanowiącego oazę ciszy i spokoju. Jednocześnie wiemy, iż nie jesteśmy w stanie zerwać wszelkich związków z cywilizacją, gdzie w większości z nas realizujemy się zawodowo, dlatego ważne dla nas było aby połączyć te dwie rzeczy i stworzyć przestrzeń, gdzie możemy cieszyć się urokami obcowania z naturą, a jednocześnie jesteśmy blisko „cywilizacji” gdzie realizujemy nasze ambicje zawodowe, edukację, czy korzystamy z dóbr kultury.

Naszym celem było osiągnięcie efektu, który nazwaliśmy „Wieś w Mieście”, czyli 2 w 1 : obcowanie z naturą, a jednocześnie bliskość miasta Poznania.

Aby móc zrealizować nasze założenia, potrzebowaliśmy perfekcyjnej lokalizacji i naszym zdaniem lokalizacja w Chybach, w sąsiedztwie jeziora Kierskiego właśnie je spełniła. Z jednej strony gwarantuje nam bliski kontakt z Jeziorem Kierskim w odległości ok 50 m od granicy działki oraz okolicy bogatej w różnorodną faunę i florę, i niesamowite koncerty ptasich orkiestr w okresie wiosenno-letnim. Z drugiej strony w zaledwie 20 minut pozwala dojechać do centrum Poznania.

Doskonale nasze cele zrozumiał jeden z najlepszych architektów młodego pokolenia – Paweł Natkaniec, którego dziełem projektowym jest właśnie Osiedle „Chyby nad Jeziorem”. Wszystkie zastosowane przez nas rozwiązania dały nam szansę stworzenia unikalnego projektu osiedla Eko Rezydencji w Chybach nad jeziorem Kierskim , o niepowtarzalnym klimacie zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz.