Kierska toń możliwości

2018-07-09

Sąsiadujące z naszym osiedlem jezioro Kierskie to nie tylko piękne widoki o każdej porze dnia, ale także bezpośrednia możliwość spróbowania swoich sił w wielu sportach wodnych. Ich szeroka gama bezpowrotnie odmieni letni czas wszystkich mieszkańców.

Aktywna głębia na wyciągnięcie ręki

Choć niektórym może trudno w to uwierzyć, niezwykłe Jezioro Kierskie jest prawdziwym zagłębiem wodnych dyscyplin sportowych. Jego pokaźna szerokość, godna podziwu głębia oraz przyjazne dla działalności człowieka brzegi sprawiły, że akwen ten stał się żyjącym centrum aktywności z wykorzystaniem wody. To właśnie liczne pomosty oraz przystanie od lat zachęcają aktywnych poznaniaków do letnich odwiedzin.

Do tej niezwykłej grupy pasjonatów dołączą teraz także właściciele domów osiedla Chyby nad Jeziorem. Zachwycająca wszystkich bliskość rezydencji do brzegu sprawia, że wskoczenie na deskę lub do kajaka może stać się zamiennikiem codziennego treningu na siłowni czy w klubie fitness. Tylko indywidualne upodobania zadecydują o tym, czy do grona posiadanych pasji dołączy windsurfing, żeglarstwo czy kajakarstwo. Nie można nie wymienić także takich nowinek sportowych, jak flyboard czy SUP, które zrzeszają coraz większą grupę amatorów. Każdy z tych sposobów spędzania wolnego czasu jest nie tylko przepisem na świetną zabawę, pełen relaks i całkowite zapomnienie, ale także sposobem na doskonałą kondycję i dalszy rozwój swojej sprawności.

Prawdziwa fala motywacji

Wzdłuż wynoszącej 12 kilometrów linii brzegowej Jeziora Kierskiego można bez problemu odnaleźć miejsca, w których oferowane są lekcje windsurfingu, żeglowania czy nurkowania. Na tych, którzy lubią dużo spokojniejsze formy aktywności, czekają rowerki wodne oraz kajaki. To wszystko pozwala korzystać z uroków jeziora na wiele sposobów, a przemierzanie jego głębi w tę i z powrotem nigdy nie będzie nużące. Ci, którzy już kiedyś próbowali swoich sił na wodzie doskonale wiedzą, że każde złapanie wiatru w żagle lub pokonywanie niewielkich fal może odprężyć i przynieść błogostan po ciężkim dniu, pełnym zawodowych wyzwań.

Zaskakująca bliskość jeziora do naszego osiedla sprawia, że szybkie postępy w każdej z tych wodnych dyscyplin są na wyciągnięcie ręki. Brak konieczności długiego dojazdu i stania w korkach niezwykle motywuje do regularnych treningów dokładnie tak samo, jak posiadanie w domu własnej siłowni lub roweru szosowego.

Jesteśmy przekonani, że wszyscy mieszkańcy osiedla szybko docenią niedalekie sąsiedztwo Jeziora Kierskiego i już wkrótce nie będą mogli sobie wyobrazić życia w przestrzeni, gdzie brakuje niebieskiej tafli o naturalnym obliczu.

http://www.mysza.pl/