3 restauracje na wyciągnięcie widelca

2018-07-19

Oddalone od miejskiego zgiełku położenie naszego osiedla, nie oznacza pustkowia na gastronomicznej mapie. Wręcz przeciwnie! Wszyscy mieszkańcy Chyb nad Jeziorem mogą raczyć się wybitnymi daniami pobliskich restauracji, które wyróżniają się wyszukaną kartą i stosowaniem produktów najwyższej jakości.

 

Ristorante Estella 

Estella Baranowo


    Oddalona od naszych rezydencji o zaledwie 1,5 kilometra restauracja Estella to najlepsza pochwała dań kuchni włoskiej. Menu tego miejsca jest staranną selekcją najwybitniejszych smaków Italii, które przenoszą odwiedzających w samo serce tego śródziemnomorskiego kraju. Specjalnością Estelli są kremowe risotta, aromatyczne pizze i dopracowane w najmniejszym calu makarony. Wizyta w tym pachnącym pomidorami, bazylią i parmezanem lokalu może być świetnym celem dla spacerowiczów, natomiast zmotoryzowani docenią szeroki parking na froncie obiektu. Polecamy to miejsce również tym, którzy poszukują muzyki na żywo w sobotnie wieczory.

 

Lebioda Kuchnia i Wino

lebioda

    Na mieszkańców osiedla czeka również oddalona o 2 minuty drogi samochodem restauracja o wdzięcznej nazwie Lebioda. Miejsce to zachwyca w pełni świadomym i konsekwentnym podejściem do wykorzystywanych produktów i serwowanych dań. Domeną Lebiody są lokalne warzywa, mięsa czy ryby oraz skrupulatnie dobierane wino, które nieprzypadkowo znalazło się w nazwie. Odkrywcze połączenia smaków, wariacje na temat europejskiej kuchni oraz szacunek dla wszystkiego, co znajdzie się na talerzu sprawiają, że Lebiodę regularnie odwiedzają nie tylko osoby z sąsiedztwa, ale i mieszkańcy Poznania. Klimatyczne wnętrze lokalu z pewnością urzeknie miłośników loftowych klimatów.

 

Lumiere Restaurant & Wine

Lumiere

    Zlokalizowana na terenie ośrodka wypoczynkowego Edison restauracja Lumiere zadowoli poszukiwaczy niebanalnych dań i składników. Choć lokal ten jest oddalony o zaledwie kilkadziesiąt metrów od Jeziora Kierskiego, potrafi zaskoczyć kartą na miarę najświetniejszych metropolii. Lumiere sprawdzi się doskonale na biznesowy lunch, odświętną uroczystość czy rodzinny obiad. W przestrzeni restauracji organizowane są także ciekawe eventy, skupiające się na smakowaniu potraw najwyższych lotów. Od niedawna miejsce to serwuje również pizzę, idealną dla wielbicieli tego włoskiego specjału. Na koniec warto zerknąć w godną podziwu kartę win, która czaruje trafnymi wyborami.

 

Jesteśmy przekonani, że każda z tych restauracji zasługuje na bycie ulubionym miejscem wypadowym mieszkańców Chyb nad Jeziorem. Czeka na ich prawdziwa feeria aromatów i smaków!