Pompa najlepsza, jaką znamy

2018-07-31

Możliwie najbardziej wydajne, ekonomiczne, przyjemne dla oka i przyjazne dla środowiska ogrzewanie było jednym z naszych priorytetów przy projektowaniu osiedla Chyby nad Jeziorem. Dziś możemy z dumą powiedzieć: udało się! Wszystko dzięki nowoczesnej pompie System M., która czuwa nad temperaturą wody i powietrza w każdej z rezydencji.

System na miarę przyszłości

Aby ogrzewanie domów naszego osiedla spełniało nasze założenia, ich systemy grzewcze musiały zostać podłączone do własnej, centralnej pompy ciepła. To właśnie ona, pobierając ciepło ze swojego bezpośredniego otoczenia, odpowiednio je przetwarza, umożliwiając podgrzanie wody. Ta kolejno dociera do podtynkowych grzejników oraz wszystkich baterii. Najnowsza pompa System M. marki Dimplex spełniła wszystkie nasze (często bardzo surowe) oczekiwania! Jest to pompa ostatniej generacji, która z pewnością posłuży w przyszłości za wzór sprzętu idealnego, o podobnej funkcjonalności.

IMG_20180521_170345

Na czym polega jej fenomen?

Przede wszystkim na zapoczątkowaniu nowej ery wśród pomp ciepła, które przestają być przykrym balastem w doskonale zaprojektowanej przestrzeni domowej. Twórcy pompy System M. pozwolili sobie bowiem na całkiem odmienne spojrzenie na tego rodzaju sprzęt i nadali mu cechy urządzenia przyjaznego dla człowieka oraz własny, niepowtarzalny design. W ten sposób codzienne obcowanie z systemem grzewczym jest komfortowe i w pełni intuicyjne.

To doskonale wpisuje się w obraz osiedla Chyby nad Jeziorem!

Przykład dobrego designu

Pora na dokładniejsze przyjrzenie się wybranej przez nas pompie, która stała się integralną częścią każdej rezydencji. Pierwszą rzeczą, która zwraca uwagę wszystkich, jest sam wygląd, wymiary oraz kształt zewnętrznej jednostki pompy. Przemyślany dobór proporcji, niewielkie rozmiary oraz wykończenie zrobione z wybranego przez nas modrzewia, nadają jej nowoczesny wygląd i sprawiają, że w żaden sposób nie zakłóca ona widoku obecnego dookoła ogrodu. Wręcz przeciwnie! Drewniana obudowa doskonale współgra z zielenią oraz elementami elewacji każdej z willi.

Tymczasem, znajdująca się w garażu każdej rezydencji jednostka wewnętrzna pompy została ulokowana tak, aby nie zabierała w pełni zaplanowanej przestrzeni domu. Jednocześnie znajduje się ona w miejscu, do którego każdy z domowników może mieć swobodny dostęp i skąd nie jest ani trochę słyszalna.

IMG_20180521_195807

Słyszalna cisza

Sprytnie przemyślana lokalizacja pompy to jedno. O tym jednak, że w ogóle nie słychać jej w środku willi, decyduje technologia stworzona przez Dimplex.  Wszystko opiera się na laboratoryjnym zoptymalizowaniu dźwięków wydawanych przez pompę oraz odpowiednim obudowaniu wentylatora. Nie bez znaczenia pozostaje również celowe kierowanie powstającego hałasu na boki urządzenia. W efekcie pompa pracuje z natężeniem 27 dB, co jest słabiej słyszalne niż szept.

IMG_20180521_170304

 Mądre sterowanie domem

Choć mieszkańcy osiedla Chyby nad Jeziorem nie usłyszą głosów dochodzących z pompy, to z pewnością dostrzegą jej wydajność i intuicyjność codziennego użytkowania.

Z czego wynikają te zalety?

Pompa System M. została od podstaw zaprojektowana tak, aby działać jak najbardziej oszczędnie. Pomaga jej  w tym efektywność energetyczna klasy A++. O ekonomicznej pracy pompy decyduje także inteligentny i prosty w obsłudze system sterowania. Dzięki niemu każdy z mieszkańców rezydencji będzie mógł zdefiniować preferowaną temperaturę powietrza, w zależności od panujących aktualnie warunków czy charakteru pomieszczenia. To dopiero początek! Specjalna, dedykowana aplikacja na telefon umożliwia sterowanie ogrzewaniem na odległość, odczyt aktualnych danych czy modyfikację początkowych założeń. Wszystko w pełni intuicyjnie, za pomocą zaledwie kilku dotknięć ekranu!

IMG_20180521_201627

Czy można sobie wyobrazić bardziej korzystny system ogrzewania?